Arıza çok hantal olmadığı sürece evde su sızıntılarını sabitlemek mümkündür. Ancak iyi yapmak için doğru malzemelere sahip olmak gerekir. Ek olarak, onarımın sürmesi için küçük bir ön adım gerçekleştirilmesi şiddetle tavsiye edilir. Günün sonunda, su sızıntılarını kendiniz düzeltmeye karar verdiğinizde, genellikle ekstra masraflara maruz kalmazsınız. Bu yüzden bu makaleyi iki kısma ayıracağız.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl gidermeden önceki adımlar

Su kaçakları çok yaygın bir sorundur, bu nedenle herhangi bir yapıya ve insana olabilir. Hanehalkı faturanızın maliyetinin artmaya başlamaması için bunu tespit etmek önemlidir. Bu nedenle, çok geç olmadan düzeltmek gerekir. Asıl mesele sorunu tespit etmek, sızıntının nereden geldiğini ve nedeninin ne olduğunu bilmek. Sorun çok ciddiyse, bizim gibi uzmanlarla iletişime geçmelisiniz. .

Sızıntıların nerede meydana geldiğini kesin olarak bildiğinizi varsayacağız. Aslında, aşağıda tartışacağımız su kaçaklarını düzeltmenin üç yöntemi sadece görünür kaçaklar için geçerlidir. Boru bir duvarın içinde veya zeminin altındaysa, profesyonel yardım almak daha iyidir.

Onarmaya başlamadan önce yapmanız gerekenler:

  • Su musluğunu kapatın . Bu, kazaları ve büyük kötülükleri önleyecektir.
  • Tüm boruları boşaltın . Kapattığınızda, geçiyor, borularda hala su var.
  • Cihazla Su Kaçağı Nasıl düzeltmek için borular kuru olmalıdır. Aksi takdirde,
  • onarım malzemeleri düzgün çalışmaz. Suyu boşaltmak kolaydır. Sadece bir damla su gelmeyene kadar evinizdeki tüm muslukları açmanız yeterlidir. Tuvalet tankını boşaltmak gerekli değildir. Bu su durgun ve tesisat devresinin dışında. Tankı onarımın ortasında yapmayın. Ve daha az sızıntı banyoda ise.
  • Dışarıdan onaracağınız borunun bölümünü kurulayın . Temiz ve kuru bir bezle yapın. Bunun onarım malzemelerinin üzerinde hareket edeceği yüzey olduğunu unutmayın. Etkili olmaları için temiz olması gerekir. Buna ek olarak, ürünleri uygularken alanın mükemmel olması için zımparalanmalıdır. Bu şekilde, yapışma daha iyi ve büyük olasılıkla daha iyi sonuçların ürünü olacaktır.
  • Eldiven giymek önemlidir. Su sızıntısını evde sabitlemek, ellerimizle özel dikkat gösterdiğimiz anlamına gelir. Bu ürünler, sorunu hızlı bir şekilde çözmenize izin veren farklı kimyasallar içerir. Bu nedenle, bizi nasıl etkileyebileceklerini bilmediğimiz için eldiven giymek uygundur.
  • .