Kocaeli Evde su kaçakları nasıl tespit edilir.

Kocaeli Evinizin su kaynağındaki gizli bir sızıntı size her ayın sonunda çok fazla paraya mal olabilir ve hatta yaşam alanının yapısına ciddi zarar verebilir. Neyse ki, neyi arayacağınızı bildiğiniz sürece, birkaç sızıntının kaynağını tanımlamak ve onarımın önemli bir bölümünü kurtarmak oldukça basittir. Bir sızıntı olabileceğinizi düşünüyorsanız, ancak yerel kamu hizmetleri kurulundan henüz bir bildirim almadıysanız, en iyi seçenek, ortak sorunlu alanları işaretler (sızıntılar, nem hasarı veya gürültülü borular gibi) için kontrol etmektir.

Kocaeli Cihazları ve aksesuarları iç mekanlarda kontrol edin

Kocaeli Sızıntı olup olmadığını doğrulamak için su sayacındaki değişiklikleri tespit edin. Başka bir ölçüm yapmadan önce, evin ana su kaynağını kapatmalı ve sayacı yakından izlemelisiniz. Normal veya düşük debi gösterge ibresi hareket ederse, boruda bir yerde sürekli sızıntı olduğu anlamına gelir. En modern dijital sayaçlarda uyarı, debi göstergesinde "0" dışında herhangi bir sayı olacaktır. [1]Tüm evler, faturalandırmayı basitleştirmek ve sahiplerin düzenli olarak kullandıkları su miktarını kontrol etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış su sayaçlarıyla donatılmıştır. Çoğu durumda, su sayacı kaldırım kenarına veya evin önündeki kaldırıma yakın koruyucu bir “kutuya” yerleştirilecektir.Küçük sızıntılar, ölçüm cihazında hemen görünecek kadar su kaybı oluşturmayabilir. Kesin olarak emin olmak için ilk okumadan 1-2 saat beklemeli ve tekrar ölçmelisiniz. İkinci okuma birinciden farklıysa, bir sızıntı var

Kocaeli Tuvaletteki sızıntıların

Kocaeli tuvalet boşaltıldığında yukarıdan aşağıya doğru hareket eden kauçuk conta olan kanat valfinden kaynaklanır. Sineklik valfi düzgün sızdırmazsa , genellikle suyun sürekli aktığını duyarsınız . [6]Tahliye kolunun sorun olabileceğini düşünüyorsanız, tankın yan tarafına sabitleyen somunu sıkmaya çalışın veya zincirin uzunluğunu çok gergin veya çok gevşek olmayacak şekilde ayarlayın. Bu önlemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, kolu tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Sorunun kaynağını azaltmak için bu işlemi evdeki her tuvalette ayrı ayrı tekrarladığınızdan emin olun.

Kocaeli Kirmadan Tespiti Cihazla Bulma.

Kocaeli Evde su kaçakları nasıl tespit edilir

Kocaeli Lavabolar ve musluklar çevresindeki su hasarı kanıtlarına dikkat edin. Eğer şanslıysanız, sızıntının kaynağını kendi gözlerinizle tespit edebileceksiniz. Aksi takdirde, çevreleyen ahşap veya sunta üzerinde su lekeleri, şişkinlik veya çürüme aramalısınız. Çoğu küçük ölçekli sızıntıyı çözmek için, musluk tabanını ayarlamalı, kırık düğmelerdeki kolları veya vanaları değiştirmeli veya bağlantı parçalarına yeni bir su geçirmez dolgu macunu uygulamalısınız..

Kocaeli Suyu tespit etmeyi başarırsanız, ancak kaynağından emin değilseniz, aşağıdaki yararlı deneyi deneyebilirsiniz: tezgah dahil olmak üzere lavabonun etrafına büyük bir bardak su dökün. Ardından, lavabonun altındaki dolabı açın ve çatlaklardan mı yoksa gizli deliklerden mi damladığını görün..

  • Kocaeli Bir sızıntının başlangıca neden olması için köpüren bir şofben olması gerekli değildir. Hafif ve sabit bir damla bile ara borularda bir yerde sorunlu bir kırılmaya işaret edebilir.
  • Kocaeli Sürekli akmayan sızıntıları tespit etmenin iyi bir yolu, son yağmur olmamasına rağmen bir aksesuarın veya çevresindeki arazinin ıslak göründüğünü gözlemlemektir.
  • Kocaeli Evin duvarlarında ve çatısında ıslak alanlara, küf, şişkin veya renksiz bölümlere dikkat etmelisiniz. Sebep, yetkili bir yüklenici için uygun bir iş olan dahili atık su sisteminde bir sızıntı olabilir..
  • Kocaeli Evde su kaçakları nasıl tespit edilir.